Kinesiotaping kurs na czym polega dynamiczne plastrowanie również jak je stosować?

Kurs kinesiotaping kierowany jest do fizjoterapeutów i lekarzy oraz uczniów tych kierunków. Dzięki niemu poznają teoretyczne treści oraz praktyczną informację na temat techniki, jaką jest kurs kinesiology taping. Kurs w kompleksowy sposób mobilizuje do racjonalnego zastosowania nabytych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest zatem znacznie znana forma używana przez rehabilitantów, która pozwala na zniwelowanie dyskomfortu i powrót pacjenta do całkowitej sprawności w każdym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na wiedzy oklejania, określonym elastycznym materiałem, dokładnie określonych miejsc na ciele człowieka. Została ona opracowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 oraz od tego momentu zyskała wielką popularność.
Dla kogo jest przeznaczony kinesiotaping kurs https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150?

  • osoby, które pracują z chorymi bólowymi
  • pragnące pogłębiać swoje umiejętność w praktyce, a nie wyłącznie w teorii
  • pracują w branży ortopedii, traumatologii
  • pracują z kobietami po mastektomii

Kurs kinesiology taping i jak wykonuje się dynamiczne plastrowanie?


Taśmy do kinesiotapingu to taśmy nie nasączone żadnym płynem, posiadaj klej z jednej strony, aby prawidłowo przylegać do bolącego miejsca. Rehabilitacja rehabilitanta polega na odciążeniu bolących miejsc i wzmocnienie przepływu limfy. Schemat budowy takiej taśmy przypomina pod wieloma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak dokładnie przykładać plaster, aby mógł funkcjonować prawidło. Rezultaty są praktycznie błyskawiczne. Kinesiotaping kurs doskonale sprawdzi się w kontuzjach u zawodowych sportowców. Ból naciągniętego mięśnia można zamaskować tylko przez przyłożenie takiej taśmy, a sportowiec, może dalej grać w grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na 100% ludziom rehabilitującym sportowców. Pozwoli on także na zwiększenie siły mięśniowej, dzięki silniejszemu przepływowi krwi. Nie wolno też w całości zdać się tylko na tą technikę terapii, dlatego najczęściej kinesiotaping jest metodą dodatkową i to właśnie wtedy ma najciekawsze rezultaty.
Kto może przykleić taśmy do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping pokaże nas poprawnego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy sądzą, że możemy je nałożyć sami w mieszkaniu. Choć często wynik jest znikomy, i bolące miejsce staje się tylko bardziej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam nauczy się jaką metodę dopasować do leczenia, czy naciągniecie plastra w tym wypadku będzie doskonałym rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość oraz lokalizacja aplikacji również jest różna. Niejednokrotnie uzależniona jest od miejsca, charakteru i fazy rozwoju chorób także wykorzystanego systemu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym terminie klej już nie utrzymuje się tak dobrze, dlatego plaster powinno się zdjąć. Przerwa między terapiami winna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że piwo oraz opalanie powinniśmy omijać. Plastry do kinesiotapingu są odporne na wodę, więc możemy, dzięki nim zwyczajnie funkcjonować.

Cel i założeni kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni
  • redukcja bólu
  • polepszenie ukrwienia
  • wspomaganie procesu gojenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować klienta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping nauczy nam nie tylko metody współpracy, ale też właściwe przygotowanie klienta, który winien posiadać ze sobą zdjęcie na którym jest widoczny uraz. Miejsca z dużą ilością włosów należy wydepilować przed naklejeniem plastrów od kinesiotapingu, bowiem jego poprawne ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże uzyskać praktyczną wiedzę w pracy z plastrami, która wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Występuj mnóstwo oryginalnych stylów oklejania i stylów nacięć. Dlatego skłaniamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która umożliwi Wam zdobycie wystarczającej wiedzy. Kinesiology taping kurs zatem nie tylko dyplom, jednak także duża wiedza jaką wypracujecie w trakcie szkolenia. Plusem jest również czas trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są niewątpliwie niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.

Możesz również polubić