Microdiscektomia czym jest korzystnie się na nią decydować jak wygląda zabieg?

Microdiscektomia jest to mało inwazyjny zabieg operacyjny, jaki ma za zadanie złagodzić objawy dyskomfortu pleców. Jego obowiązkiem jest obniżenie ucisku nerwów na kręgosłup. Microdiscektomia jest systematycznie dokonywanym według statystyk operacją operacyjnym. Używa się do jej zrealizowania mikroskopu, dzięki któremu potrafimy szybko usunąć uszkodzony krążek międzykręgowy. Microdiscektomia służy nie tylko zminimalizowaniu dyskomfortu pomiędzy dyskami, ale też zminimalizowaniu napięcia w obwodzie kończyn dolnych. Microdiscektomia jest zabiegiem szybkim i rzadko niesie ze sobą powikłania, gdyż chirurg nie ingeruje głęboko w układ kostno-mięśniowy. Mikrodiscektomia stanowi formę stosowanych często metod laparoskopowych. Mikrodiscektomia jest robiona w znieczuleniu ogólnym pod pełną narkozą. Pacjent kładzie się wygodnie na brzuchu, gdzie realizowane są badania z daniem kontrastu, jakie dobrze określają miejsce zabiegu. Powszechnie używa się tu rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową. Mikrodiscektomia polega na zrobieniu nacięcia skóry około 2-3 cm. Następnie mięśnie odbiegające od kręgosłupa są odginane, aby chirurg posiadał dostęp do struktur kostnych. Po dostaniu się do kanału kostnego specjalista wycina wadliwy dysk czy przepuklinę. Operacja nie trwa długo maksymalnie 2h, gdzie w kluczowej dobie chory zostaje postawiony do pozycji| stojącej. Później doby zwykle wychodzi się już do domu.

Mikrodiscektomia jest praktycznie zabiegiem bezinwazyjnym, a ryzyko powikłań to raptem kilka procent. Chory może dyskomfort i mieć kłopoty z chodzeniem. Może też pojawić się dyskomfort podczas siedzenia.
Microdiscektomia prowadzona jest najczęściej:

  • lędźwiowego systemu korzeniowego
  • osłabienia napięcia mięśniowego w stopach lub podudziach
  • zaburzenia odczuwania w nogach

Microdiscektomia jak wygląda terapia?
W czasie pierwszych 3 tygodni powinno się udać się do specjalisty. Te pierwsze tygodnie są najistotniejsze. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest tu seria krioterapii, która minimalizuje opuchliznę i ograniczy ból. Podczas fizjoterapii po microdiscektomia https://med-coach.pl/filmy/microdiscektomia-maly-zabieg-duze-wyzwanie-dla-terapeuty-i-pacjenta/274 polecane są także elektrostymulację, ćwiczenia rozciągające, czy rozmaitego rodzaju treningi związane z utrzymaniem odpowiedniej postawy lub chodzenia. Wskazywane są również mobilizacja opony twardej rdzenia kręgowego, ćwiczenia bierne rozciągające mięśnie stawu biodrowego
Microdiscektomia a nawroty czy zdarzają się często? Jak każdy zabieg ponosi ze sobą ryzyko, ze po jakimś okresie dyskomfort może wrócić. Ale według statystyk tyczy toż około 10% wszystkich pacjentów. Dzieje się toż kiedy twój dysk może ponownie wypaść do kanału kręgowego. Podczas zabiegu nie każde części dysku mogły zostać wyczyszczone.
Microdiscektomia a komplikacje.
Jak każdy zabieg niesie ze sobą komplikacje, jakie potrafią zdarzyć się w czasie zabiegu. Utrata krwi, reakcja alergiczna na znieczulenie lub takie, które są bezpośrednio związane z – microdiscektomia:

  • uszkodzenie korzenia nerwowego (do 8% przypadków);
  • uszkodzenie worka oponowego
  • zakażenie bakteryjne podczas zabiegu lub po nim.

Możesz również polubić